ems

Trening EMS
Trening EMS

Elektrostymulacja to technologia, którą z powodzeniem w swoich planach treningowych wykorzystają profesjonaliści i najlepsi sportowcy. W skrócie - elektrostymulacja powoduje, że Twoje mięśnie otrzymują takie same impulsy, jak te podczas ćwiczeń na siłowni. Różnica polega na tym, że w tym wypadku generuje je elektrostymulator, a nie Twój mózg. Trening EMS jest szybki (trwa max. 30 minut) i bardzo skuteczny. Impulsy angażują wszystkie grupy mięśniowe i docierają nawet do ich głębokich partii. Wszystko to przy minimalnym obciążaniu stawów.

Jak wygląda trening EMS i jak się do niego przygotować?

Spotkanie wprowadzające rozpoczyna się krótkim wywiadem i zapoznaniem się z zasadami bezpieczeństwa. W tym momencie będziesz mógł przedyskutować ewentualne przeciwwskazania dotyczące treningów. Następnie razem z trenerem wybierzecie odpowiedni dla Ciebie rozmiar stroju do ćwiczeń - bielizny oraz kombinezonu z elektrodami. W czasie, gdy Ty przebierzesz się w wygodny dwuczęściowy strój (na gołe ciało), trener spryska kombinezon wodą dla lepszego przewodzenia. Następnie założysz kombinezon i rozpoczniesz pierwszy trening EMS. Na wstępie, po przyjęciu pozycji podstawowej, wspólnie z trenerem dostosujecie intensywność treningu do Twoich możliwości. Poczujesz jak Twoje mięśnie rytmicznie pracują. Wykonasz trening właściwy, podczas którego trener dopasuje ćwiczenia do Twoich predyspozycji i oczekiwań. Poleje się pot (!), a po kilkunastu minutach będziesz się czuł jak po intensywnej sesji z ciężarami. To znak, że dobrze się spisałeś i zasłużyłeś na krótki relaks, który kończy sesję treningową. To jeszcze nie koniec, przez najbliższe 2-3 dni z pewnością nadal będziesz pamiętał o wykonanym treningu.

Sesje treningowe

Zaleca się, aby treningi EMS odbywać 2-3 razy w tygodniu, najlepiej jako uzupełnienie tradycyjnego treningu. Każdy trening dostosowany jest przez trenera do indywidualnych predyspozycji i efektów, jakie chcesz osiągnąć. Może więc opierać się na treningu cardio, wytrzymałościowym, obwodowym lub ich kombinacji.

Dlaczego warto, czyli zalety treningu EMS

Krótki czas treningu (max. 30 min) – odpowiednik 1,5 godzinnej sesji treningowej na siłowni.
Skuteczna redukcja otłuszczenia całego ciała
Redukcja cellulitu
Efektywne modelowanie sylwetki
Poprawa metabolizmu
Pomaga zwalczać bóle kręgosłupa m.in. dzięki oddziaływaniu na mięśnie głębokie, które podczas konwencjonalnego treningu pobudzane są z trudnością
Rezultaty widoczne już po paru treningach, szybciej niż w przypadku tradycyjnych sesji treningowych
Podczas każdego treningu stymulowane są wszystkie grupy mięśniowe
Świetne uzupełnienie treningu tradycyjnego tj. siłownia, gry zespołowe, sporty indywidualne
Zwiększa siłę, wytrzymałość oraz poprawia ogólną sprawność organizmu, jednocześnie pozytywnie wpływając na samopoczucie
Intensywność dopasowana do stopnia zaawansowania, dzięki czemu trening nadaje się dla początkujących amatorów jak i profesjonalistów
Trening bezpieczny dla stawów i ścięgien – trening z obciążeniem swojego ciała
Metoda treningowa wykorzystywana przez gwiazdy sportu, m.in. przez braci Kliczko czy Usaina Bolta
Technologia z powodzeniem wykorzystywana w rehabilitacji i odnowie biologicznej amatorów i profesjonalnych sportowców

Sprzęt Innline

Najwyższej jakości sprzęt, z którego korzystamy w naszym studio, wyróżnia brak obecności kabli, które przeszkadzają w treningu oraz fakt, iż pochodzi od rodzimego producenta. System Innline jest całkowicie bezpieczny, a kombinezon wyposażony w elektrody i bielizna treningowa wykonane są z najlepszej jakości materiałów.